VIDEO Un "hoţ" şi un "mafiot", personajele clipului de promovare a Festivalul Viei şi Vinului „Bachus 2013”

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Cele două personaje ale spotului

Spotul publicitar de 30 de secunde a fost făcut de firma Bivolul Advertising şi a costat Consiliul Judeţean Vrancea 63.000 de lei. Spotul va fi difuzat pe TVR şi Antena 3.

Spotul publicitar prin care va fi promovat la două televiziuni naţionale Festivalul Viei şi Vinului „Bachus 2003” are în prim plan două personaje desprinse parcă din filmele cu mafia.

Clipul, care durează 30 de secunde, prezintă un hoţ care pătrunde prin efracţie într-o pivniţă, de unde subtilizează dintr-un seif pentru şeful său, mafiotul, o sticlă cu un vin renumit pe aceste plaiuri.

Dialogul dintre cei doi este redat în spot în felul următor:

„-Uite şefu’, v-am adus vinul. E Şarba de la Vrancea!.
-Tu vii la mine cu o sticlă, când joi, pe 3 octombrie, la Focşani, o să curgă şuvoaie de vin din butoaiele podgorenilor, că doar începe festivalul Viei şi Vinului. La „Bachus” merge toată România. Vine şi Chris Norman!”.

Spotul publicitar de 30 de secunde, dar şi un filmuleţ de 15 minute  a fost făcut de firma Bivolul Advertising şi a costat Consiliul Judeţean Vrancea 63.000 de lei.

Totodată, Consiliul Judeţean Vrancea a plătit aproape 80.000 de lei pentru difuzarea spoturilor la două televiziuni naţionale, respectiv Televiziunea Română şi Antena 3.

Mai puteţi citi:

Marian Oprişan a reziliat contractul cu editorul Monitorului de Vrancea

Consiliul Judeţean Vrancea plăteşte 14.000 de euro pentru un film de prezentare de 15 minute

Mai multe pentru tine:
Ce s-a descoperit după autopsia medicului Ștefaniei Szabo. Nu a murit din cauza unui infarct sau AVC
Descoperirea terifiantă făcută de o femeie, după ce soțul a murit în vacanța din Cipru! Ce au găsit medicii în corpul bărbatului
Sărbători fără balonare, indigestie sau reflux: Top remedii naturale și cel mai puternic antioxidant românesc care-ți dau energie și digestie perfecte
Cine o "sapă" zilnic pe Prinţesa Kate? E o înaltă trădare! Şi nu, nu e vorba de Meghan Markle
Magia Crăciunului în familie: pulovere, pijamale și șosete asortate pentru momente cozy și cadouri de neuitat – amintiri festive alături de cei dragi
Nu trimite cadouri de sărbători înainte să vezi aceste șosete de Crăciun – modelele cele mai cool, oferte și idei care vor aduce zâmbete în familie
Inspirație pentru bărbați: ținute urban casual și smart-casual de iarnă – Ghid complet, plus shopping online rapid
Nu cumpăra nimic înainte să vezi acest top 10 electrocasnice 2025 – cele mai bune alegeri pentru casă și cadouri de sărbători
Top of the Top Hervis Sport 2025/2026: Oferte iarnă, produse Top Seller și reduceri 20% de neratat
Marina Voica, grav afectată de criza apei din Prahova: „La 89 de ani, mă spăl la lighean. Nespălată tot nu rămân!” Orașul Breaza e paralizat: „Au externat bolnavii!”
Ultimele cuvinte ale Roxanei Moise către antrenoarea sa, înainte de a pierde lupta cu cancerul: „Eu o să mă fac bine. O să vedeți”