Şofer din Bacău, pe contrasens în Braşov, pe o arteră cu patru benzi. Martor: „Uite-l ce se duce!“ VIDEO

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Şoferul ignoră semnele de circuţie şi circulă pe contrasens FOTO captură video

Un şofer din Bacău a fost filmat în timp ce pune în pericol viaţa a participanţilor la trafic. Acesta a intrat pe o stradă cu sens unic din Braşov, extrem de circulată, şi a continuat să se deplaseze cu autovehiculul, deşi exista riscul să acroşeze frontal un autoturism care venea din sens opus.

Şoferul unei maşini înmatriculate în Bacău a pus în pericol participanţii la trafic din Braşov când a intrat cu autovehiculul pe contrasens, pe o stradă cu patru artere. Incidentul a fost filmat de un alt participant la trafic. 

Pe imagini se vede cum şoferul intră de pe bulevardul Victoriei din Braşov pe strada Mihail Kogălniceanu, ignorând toate semnele de circulaţie, şi îşi continuă drumul pe contransens, spre strada Toamnei.

”Uite-l, băi, uite-l, băi! A făcut stânga pe patru benzi, pe sens unic. Uite-l ce se duce!”, a comentat participantul la trafic care a filmat cursa nebună a şoferului din Bacău.

Poliţiştii s-au sesizat din oficiu în acest caz. 

„În urma apariţiei în mediul online a unor imagini în care poate fi observat un autoturism ce se deplasează pe bulevardul Mihail Kogălniceanu din municipiul Braşov, fără a respecta semnificaţia indicatorului rutier „obligatoriu la dreapta”, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Braşov – Biroul Rutier s-au sesizat din oficiu şi au demarat verificări în vederea stabilirii cu exactitate a stării de fapt, identificarea conducătorului auto şi aplicarea prevederilor legale în vigoare”, au precizat reprezentanţii IPJ Braşov.

Vă mai recomandăm să citiţi şi:

Teroare pe autostrada A2: zeci de iresponsabili gonesc pe contrasens. Profilul inconştienţilor VIDEO

Şofer kamikaze filmat în timp ce intră pe contrasens pe A3. „Bipezii ăştia ar trebui lăsaţi pe viaţă fără permis” VIDEO

Mai multe pentru tine:
Val de ură după nunta lui Dorian Popa din Maldive. Artistul, făcut praf după ce a publicat acest video cu mireasa
I-a donat propriul rinichi, dar n-a fost invitată la nunta Selenei Gomez. Cum explică donatoarea trădarea
Cauza morții bateristului Marius Keseri de la Direcția 5. Prietenii rup tăcerea. „Boala cumplită îl schimbase, nu-l mai recunoșteai. Venea la biserică să se roage”. Ultimele fotografii
Șefa ANM răspunde acuzațiilor cu privire la Codul roșu anunțat în Capitală. Elena Mateescu: „Ne raportăm la criterii clare”
Momentul viral în care o fetiță de 10 ani și-a salvat fratele care s-a înecat cu mâncare. Reacția mamei: „A fost ca un înger păzitor”
Grupul MedLife reafirmă angajamentul față de excelența medicală prin participarea activă la evenimente de referință în domeniu
Românii care au vizitat una dintre cele mai izolate și ieftine țări din lume. Ce i-a impresionat cel mai mult: „Un gest simplu, dar cu o semnificație profundă”
„Am rămas în chiloți!” Momentul terifiant trăit de un român celebru pe cel mai înspăimântător aeroport din Europa
Eduard, un copil de 10 ani, crescut de bunici și abandonat de părinți, luptă pentru viață! A vomitat sânge și are nevoie de o operație urgentă la inimă. AJUTĂ ȘI TU!
Cu ce se delectează în mod frecvent Prințesa Charlene, Prințesa Kate sau Regina Letizia. Mâncărurile preferate ale nobililor
Sute de monede antice din aur și argint, descoperite într-o locație secretă