Realizatorul Dan Negru face praf Televiziunea Română: „Nu a păstrat nimic din tradiția festivalurilor românești“

0
Publicat:

Omul de televiziune Dan Negru critică postul public de televiziune pentru că a uitat complet de festivalurile naționale.

Dan Negru, realizator tv FOTO: arhivă

Televiziunea publică a anunțat recent că a 74-a ediție a Festivalului Sanremo, care va avea loc între 6 - 10 februarie, va putea fi urmărită pe TVR 1, în fiecare zi.

Cunoscutul realizator Dan Negru a avut o reacție furibundă la adresa Televiziunii Române, nu pentru că transmite acest cunoscut festival, ci pentru că nu este în stare să organizeze ea festivalurile care au dus faima cândva.

Televizunea publică difuzează SanRemo. E ca și cum ai vorbi de funie în casa spânzuratului! TVR n-a păstrat nimic din tradiția festivalurilor românești! Cerbul, Mamaia sunt ruine.

Italienii au SanRemo de 74 de ani !

Anul trecut RAI a vândut la SanRemo publicitate de 13 miloane de euro în timp ce TVR trăiește din mila partidelor politice. SanRemo e lider de audiență la RAI pe când TVR a fost a 14-a televiziune în topul TV românești anul trecut.

Teatrul Ariston unde se ține SanRemo are cam aceeași vârstă cu Teatrul de Vară din Mamaia. Al nostru nu mai există, e o ruină!

Italienii sunt lecția ca poți să trăiești mult fără să îmbătrânești.

S-o învățam și noi…”, a scris Dan Negru pe pagina de Facebook.

Mai multe pentru tine:
Din ce cauză tot mai mulți tineri se îmbolnăvesc de cancer de colon. Mâncarea care îi îmbolnăvește
Chillmas Deals 2025 pe eMAG: cele mai bune oferte pentru decorațiuni de Crăciun cu reduceri uriașe de până la 78%
Mariana Moculescu, mesaj dur pentru Alexandra Velniciuc „Nu înțeleg cine stă în spatele acestor decizii” De ce nu a fost lăsată în primă instanță să intre la priveghi și cum a apărut apoi alături de Nidia UPDATE
O nouă apariție de weekend a Prințesei Kate. Viitoarea regină a avut un mesaj de suflet: ”Ne lepădăm de ce nu ne mai e de folos”
Lancôme Bestseller în România: Parfumuri iconice, mascara virală și skincare premium pentru cadouri de lux
Cele mai căutate cadouri pentru copii și adolescenți în 2025: Roblox, Minecraft, jocuri STEAM, Kendama și LOL
Care este cel mai mare „viciu” al Dacianei Sârbu?! De abia acum a recunoscut! „De patru-cinci ori pe zi!”
Black Friday 2025 „Bla-Bla Black Shopping Weeks” la XXXLutz: transformă-ți casa de sărbători cu piese spectaculoase și reduceri de până la 50%
A Diamond Is Forever: colecția Primul diamant TEILOR — bijuterii luxury de la 500 lei pentru cadouri care spun povești
Black Friday 2025 pe Flip.ro: cele mai mari reduceri la iPhone – economii de până la 1.000 de lei și telefoane premium sub 1.000 €
Cristina Teleanu, în lacrimi. Fosta avocată, devenită ciobăniță, acuzații grave pentru soțul ei: „Un om fără școală să mă umilească..."