VIDEO Wayne Rooney a oferit faza etapei în Premier League, după ce l-a driblat pe arbitru

0
Wayne Rooney a contribuit la victoria lui Manchester United cu Fulham FOTO Reuters

Manchester United a câştigat fără probleme partida disputată sâmbătă, în deplasare, la Fulham. „Diavolii roşii“ s-au impus cu 3-1, însă faza meciului a fost făcută de Wayne Rooney, spre amuzamentul celor din tribune şi al telespectatorilor.

Secvenţa cu pricina s-a petrecut în minutul 38 al partidei, când Wayne Rooney a driblat tot ce i-a venit în cale: doi jucători şi chiar şi pe „centralul“ partidei. Dincolo de amuzamentul fazei, atacantul englez a contribuit efectiv la victoria reuşită de echipa sa pe terenul lui Fulham, trecându-şi numele pe tabela de marcaj la al treilea gol.

Manchester United s-a impus încă din prima repriză, prin golurile înscrise de Antonio Valencia (9'), Robin van Persie (20') şi Wayne Roney (22'). Golul de onoare al lui Fulham i-a aparţinut lui Alexandru Kačaniklici A. (65').
United ocupă locul opt în Premier League, cu cinci meciuri câştigate, două egaluri şi trei înfrângeri. De cealaltă parte, Fulham este pe poziţia a 16-a, cu trei meciuri câştigate, o remiză şi şase partide pierdute.