VIDEO Neymar a reuşit o fază-minune, dar Barcelona n-a trecut de Malaga

0
Neymar FOTO Reuters

FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, sâmbătă, în compania echipei Malaga, în etapa a XII-a a campionatului Spaniei, în care oaspeţii au avut doi jucători eliminaţi.

Malaga a rămas fără un jucător în minutul 68, când a fost eliminat Llorente, iar în minutul 90+6 a fost eliminat şi Juankar.

Barcelona a atacat în valuri, Neymar a reuşit o bijuterie de fază, Pique a marcat (gol anulat pentru ofsaid) şi a cerut o lovitură de pedeapsă, însă catalanii nu au reuşit să deblocheze tabela. Fără Messi, Suarez şi Iniesta pe teren, brazilianul a fost singurul care a încercat să depăşească prin talentul său apărarea Malagăi.

Partidele Eibar - Celta Vigo şi Atletico Madrid - Real Madrid au loc sâmbătă, iar meciurile Alaves - Espanol, Valencia - Granada, Gijon - Real Sociedad şi Athletic Bilbao - Villarreal sunt programate duminică, iar întâlnirea Leganes - Osasuna se va disputa luni.