VIDEO Amicale pentru adversarele de la Euro. Franţa a învins în Olanda, Elveţia a pierdut în Irlanda, Albania joacă azi

0
Griezmann
Griezmann

Cele trei adversare ale României din grupa A de la Euro 2016 se pregătesc şi ele pentru turneul final care va începe pe 10 iunie.

Franţa a făcut un meci foarte bun în Olanda, impunându-se cu 3-2. "Cocoşii" au condus cu 2-0, prin golurile lui Griezman şi Giroud, apoi batavii au egalat prin De Jong şi Affelay, iar Matuidi a marcat golul victoriei în minutul 88.

Al doilea adversar al României de la Euro, Elveţia, a jucat în Irlanda şi a pierdut cu 1-0. Unicul gol al meciului a fost înscris de Clark, în minutul 2.

Ultimul adversar al tricolorilor, naţionala Albaniei, va evolua zi în deplasare cu Austria.

Alte rezultate în amicale: Portugalia - Bulgaria 0-1, Slovacia - Letonia 0-0, Luxemburg - Bosnia 0-3.