Tottenham, umilită de Liverpool în Premier League. Chiricheş nu a jucat niciun minut pentru londonezi

0

Tottenham, echipa românului Vlad Chiricheş, a pierdut la scor de forfait partida disputată acasă cu Liverpool, în etapa a 3-a din Premier League. La gazde, românul Vlad Chiricheş a stat tot meciul pe banca de rezerve.

După eşecul din etapa trecută, cu Manchester City, Liverpool şi-a revenit şi a măturat pe jos cu Tottenham, echipa românului Vlad Chiricheş, câştigând cu 3-0. Golurile cormoranilor au fost marcate de Sterling în minutul 8, căpitanul Steven Gerrard, 49 din penalty şi Alberto Moreno, 60. La oaspeţi, Balotelli a fost titular şi a jucat până în minutul 61.

În schimb, la gazde, Chiricheş nu a jucat niciun minut, văzând meciul de pe banca de rezerve.

Această victorie se adaugă palmaresului uluitor al lui Liverpool în meciurile cu Spurs, în sezonul trecut formaţia lui Brendan Rodgers câştigând ambele dispute din campionat cu scoruri zdrobitoare, 4-0 şi 5-0.