Chiricheş se scufundă cu Tottenham: nici concedierea antrenorului Andre Villas-Boas n-a revigorat echipa

0

În prima zi de Crăciun, formaţia londoneză n-a putut câştiga, acasă, în faţa unei candidate la retrogradare, şi s-a mai îndepărtat de cupele europene.

Tehnicianul portughez, Andre Villas-Boas, a fost sacrificat după acel Tottenham – Liverpool, scor 0-5, însă nici înlocuitorul său, Tim Sherwood, n-a reuşit să găsească, deocamdată, o soluţie pentru depăşirea crizei.

Joi, Tottenham a remizat, acasă, cu West Bromwich, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 36, însă nu şi-au putut apăra avantajul decât două minute. Vlad Chiricheş a fost titular şi integralist la Tottenham.

Cu o singură victorie în ultimele trei etape de Premier League, formaţia londoneză a ajuns pe locul 8 din 20 cu 31 de puncte, fiind la trei „lungimi“ de poziţia a 5-a, ultima care duce în cupele europene.