Steaua a pierdut din nou. Jucătorii lui Gâlcă au primit cinci goluri de la echipa din liga secundă elveţiană, FC Lugano

0

Echipa Steaua Bucureşti a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 5-2 , de formaţia elveţiană FC Lugano, în cel de-al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Italia.

Golurile „roş-albaştrilor” au fost marcate de Keşeru, în minutele 64 şi 80, în timp ce pentru elveţieni au înscris Rafael da Silva '4, Tosetti '34, Pacarizi '37, Dubajici '54 şi Schmidt '57.

Noul antrenor al Stelei, Constantin Gâlcă, a început meciul cu următoarea formulă: Arlauskis - G. Matei, Aldea, Szukala, Pîrvulescu - Răduţ, Prepeliţă, Neagu - Ad. Popa, Chipciu, Tănase.

În repriza secundă au evoluat şi următorii următorii jucători: Cojocaru, Râpă, Varela, Toşca, Latovlevici, Pham-Huy, Stanciu, Vâlceanu, Iancu, Grădinaru şi Târnovan.

FC Lugano este o echipă din a doua ligă a Elveţiei. În primul meci de pregătire, roş-albaştrii au fost învinşi de o altă echipă din a doua ligă elveţiană, FC Chiasso, scor 2-1 pentru occidentali.

Keşeru este cel mai în formă jucător al echipei bucureştene, acesta reuşind toate golurile de până acum ale Stelei.