Steaua bifează prima victorie în seria amicalelor de pregătire. Roş-albaştrii au învins o echipă de Liga a III-a
0
Steaua a găsit, în sfârşit, drumul spre victorie în cantonamentele de pregătire. Fotbaliştii antrenaţi de Constantin Gâlcă au învins Oldham Athletic, formaţie de Liga a III-a engleză, cu 4-1.
Pentru campioana României au înscris Robert Vâlceanu (33'), Fernando Varela (58'), Alexandru Chipciu (70') şi Gabriel Iancu (75'). În prima repriză, Florin Gardoş acuzat o accidentare, despre care stafful echipei nu a comentat nimic deocamdată.
Până acum, Steaua a înregistrat doar înfrângeri în partidele de pregătire, cu Chiasso (1-2), Lugano (2-5) şi Ludogoreţ (2-4). Formaţia din Ghencea mai are programat un meci amical, marţi, cu echipa cipriotă AEL Limassol, urmând ca vineri să joace în Supercupa României, împotriva celor de la Astra Giurgiu.
Ştiri pe aceeaşi temă:
Programul din Cupa Ligii. Competiţia începe cu optimile de finală
Programul complet din Liga I, 2014/2015
Ştiri similare pe dolce-sport.ro:
VIDEO Primele impresii ale lui Reghecampf la Al Hilal. Ce a întâlnit în Arabia Saudită
VIDEO Mesajul transmis de Reghecampf şi Pintilii tuturor steliştilor