Simona Halep la Miami: rezumat de 11 minute care arată cum a „reuşit“ să piardă de la 1-0 cu Bacsinszky

0

Ocupanta locului 5 în lume n-a putut egala nici măcar performanţa ei de anul trecut, atunci când s-a oprit în semifinale. Constănţeanca de 24 de ani a bifat o premieră tristă într-o partidă în care, după primul set, a avut o cădere ce n-a mai putut fi oprită.

Simona Halep a fost învinsă, în premieră, de Timea Bacsinszky (Elveţia, 20 WTA) la capătul unui meci pe care „Adevărul“ vi l-a oferit aici.

După terminarea jocului, Bacsinszky a avut un mesaj în limba română pentru fanii Simonei din tribune la finalul unui discurs pe care îl puteţi urmări aici.

Cum a fost însă posibil ca Halep să fie întoarsă de la 1-0 de o adversară care, până acum, nu câştigase niciun set în faţa Simonei? Răspunsul îl veţi primi, urmărind acest rezumat de 11 minute care spune povestea duelului Halep - Bacsinszky.