Răzvan Lucescu le arată grecilor cum să nu câştigi fără să pierzi. O nouă remiză pentru tehnicianul poreclit X-Men

0

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat pe teren propriu cu PAS Giannina, scor 1-1, în etapa a XX-a a campionatului Greciei.

Skoda Xanthi a deschis scorul în minutul 54, prin Cleyton, dar PAS Giannina a revenit în meci prin Chavez, în minutul 75.

Skoda Xanthi a bifat astfel al 6-lea meci consecutiv fără victorie în campionat, dintre care două înfrângeri, şi rămâne pe locul 8 în clasament, cu 28 de puncte.

Tehnicianul român este recunoscut în activitatea sa profesională pentru numărul mare de remize pe care le reuşesc echipele sale. Totuşi, sub comanda lui, Xanthi a făcut un salt important în clasament, urcând de pe poziţia a 14-a şi a învins liderul PAOK Salonic, dar şi pe Panatahinaikos Atena.