Răzvan Burleanu nu îl dă afară pe Daum: „Vom trage linie după preliminarii. În toamnă ne lămurim“
0
Răzvan Burleanu a spus într-o conferinţă de presă că o nouă analiză a activităţii lui Cristoph Daum se va face la finalul preliminariilor.
„Daum a prezentat un raport de activitate în Comitetul Executiv. La finalul acestor preliminarii vom trage linie, vom avea un raport din nou şi vom trage o concluzie: dacă avem premise să continuăm în această formulă sau nu avem. În ultimele 12 luni au fost 12 jucători noi la echipa naţională, e o realitate pe care trebuie să o luăm în considerare. Dacă ne raportăm la evoluţia din meciul cu Chile, avem semne de speranţă, nu vreau să spun semne de încredere. Daum va rămâne pentru toate meciurile oficiale din acest an, cele din septembrie, octombrie şi meciurile de baraj sau cele amicale din noiembrie. Practic, vorbim de încă câteva meciuri, după care tragem linie. Chiar dacă avem şanse mici de calificare, trebuie să credem în ele. În toamnă ne lămurim“, a afirmat Răzvan Burleanu.
Cristoph Daum a fost azi prezent în Comitetul Executiv al FRF, unde a prezentat un raport al activăţii sale. Comitetul a decis ca germanul să îşi continue activitatea până la finalul acestor preliminarii.