Paris Saint-Germain a învins Chelsea, scor 2-1, şi s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor

0
champions league logo

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Chelsea Londra, în manşa secundă a optimilor competiţiei.

PSG s-a impus în faţa grupării londoneze şi în meciul tur, cu acelaşi scor 2-1.

Miercuri seară, golurile învingătorilor au fost marcate de Rabiot '16 şi Ibrahimovici '67. Pentru Chelsea a înscris Diego Costa, în minutul 27.

Au mai obţinut calificarea în sferturile LC Real Madrid, VfL Wolfsburg şi Benfica Lisabona.

Meciurile Atletico Madrid - PSV Eindhoven (în tur 0-0) şi Manchester City - Dinamo Kiev (în tur 3-1) vor avea loc la 15 martie, iar întâlnirile FC Barcelona - Arsenal Londra (în tur 2-0) şi Bayern Munchen - Juventus Torino (în tur 2-2) sunt programate la 16 martie.