PAOK-ul lui Răzvan Lucescu remizează, Olympiakos câştigă, verdictul în prima ligă de fotbal din Grecia se amână iar

0

După 34 de ani de aşteptare, PAOK se vede nevoită să mai rabde puţin. Egalul din această etapă, coroborat cu victoria lui Olympiakos, întârzie deciderea titlului în Grecia

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu Larissa, în etapa a 28-a a campionatului Greciei. Dacă ar fi învins sau daca Olympiakos nu ar fi câştigat, PAOK ar fi obţinut astăzi titlul.

PAOK a deschis scorul prin Pelkas, în minutul 55, însă gazdele au egalat în minutul 10 minute mai târziu, prin Jakimovski.

Rivala echipei lui Lucescu, Olympiakos, a obţinut o victorie pe teren propriu, scor 4-0 cu Xanthi.

PAOK nu a pierdut în campionat din sezonul trecut, de pe 11 martie 2018 (0-3 cu AEK Atena). În acest sezon, echipa lui Lucescu este invincibilă şi a obţinut 24 de victorii şi 4 remize. Cu două etape înainte de finalul sezonuliu, PAOK Salonic este lider în clasament, cu 74 de puncte (a avut două puncte penalizare). Olympiakos, locul doi, are 66 de puncte, dar şi un joc mai puţin, după ce la 17 martie partida cu Panathinaikos a fost suspendată.