Messi a ajuns la 100 de goluri marcate în Liga Campionilor. Doar Cristiano Ronaldo are mai multe decât el

0
Messi şi Cristiano Ronaldo

Lionel Messi a fost din nou omul decisiv al partidei dintre Barcelona şi Chelsea, scor 3-0, care a consfinţit calificarea echipei catalane în sferturile Ligii Campionilor.

Messi a marcat de două ori şi i-a pasat decisiv lui Dembele la primul gol reuşit de acesta în Liga Campionilor sub tricoul Barcelonei.

Messi a deschis scorul în minutul 3, când oaspeţii nici nu se dezmeticiseră bine. Argentinianul l-a învins din unghi, cu un şut printre picioare pe Courtois, portarul belgian având o mare vină la golul încasat. El a mai punctat o dată în repriza secundă şi a ajuns astfel la 100 de goluri marcate în Liga Campionilor, toate pentru FC Barcelona.