Meci nebun între Chiajna şi Dinamo. La pauză era 0-0, în repriza a doua s-au marcat şapte goluri!

0

Concordia Chiajna şi Dinamo au oferit una dintre cele mai palpitante întâlniri din Liga 1. Ce s-a întâmplat în repriza a doua a fost spectaculos, dar şi jenant pentru cele două apărări.

Concordia Chiajna a pierdut pe teren propriu meciul cu Dinamo, 4-3 în favoarea echipei antrenate de Vasile Miriuţă. Toate cele şapte goluri au fost marcate în partea a doua a meciului.

Nemec a deschis scorul pentru Dinamo în minutul 48, iar Salomao a dublat avantajul în minutul 58. Bumba a punctat pentru Chiajna (61), după care Torje a revenit cu gol la Dinamo (71): 1-3!

Chiajna s-a mai apropiat o dată la un gol diferenţă, prin Bud (73), Daniel Popa a dus scorul la 4-2 pentru Dinamo (78), iar Marc a stabilit scorul final (81): 3-4!

În urma acestei victorii, Dinamo a urcat pe locul 6, loc de play-off, dar mai are două meciuri grele, cu FCSB şi cu Astra.