Maradona sare deja la gâtul noului preşedinte al FIFA: “E un trădător!”
0Diego Armando Maradona spune că Gianni Infantino, care a fost secretar general al UEFA până în această seară, când a câştigat preşedinţia FIFA, este un trădător.
"Este un trădător pentru că şi-a continuat activitatea ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat în condiţiile în care şeful lui era într-o situaţie foarte dificilă sau aproape încarcerat", a explicat argentinianul, citat de news.ro.
El s-a referit şi la situaţia suspendaţilor Sepp Blatter, fost şef al FIFA, respectiv Michel Platini, actual preşedinte al UEFA. "Comisia de Etică a FIFA a greşit. Având în vedere faptul că există atât de multe dovezi şi văzând cum au furat o perioadă atât de lungă, ar trebui să fie condamnaţi la închisoare pe viaţă", a spus Maradona.