Simona Halep-Samantha Stosur, în optimi la Roland Garros. Meciul a fost întrerupt din cauza ploii şi se va relua luni

0
Simona Halep

Simona Halep trebuia să joace în jurul orei 18.00 în optimile de finală ale turneului de la Roland Garros, dar ploaia i-a schimbat planurile, astfel că meciul a început mult mai târziu.

Meciul se va relua luni, de la ora 12.00, tot pe terenul 1.

Partida se va relua mâine, la o oră care va fi comunicată în scurt timp.

Meciul se întrerupe din cauza ploii. Nu se ştie când se va relua.

Halep -  Stosur 5-3

Halep -  Stosur 4-3 Simona face break-ul.

UPDATE Meciul a început cu zece minute mai devreme. Stosur serveşte prima

Meciul Simonei a fost mutat pe terenul 1, deoarece întâlnirea dintre Neishikori şi Gasquet a intrat în setul al patrulea

S-au reluat meciurile. După ultimele informaţii, Halep ar juca în jurul orei 21.00, dacă vremea îi va permite.

Simona este programată să joace în ultimul meci al zilei pe arena principală, împotriva Samanthei Stosur, dar deocamdată aşteaptă reluarea partidei Kei Nishikori - Richard Gasquet, care a fost întrerupt în primul set, la scorul de 4-2 pentru japonez.

Organizatorii au anunţat că partida se va relua în jurul orei 18.45, iar dacă va fi aşa, Simona ar putea intra pe teren puţin după ora 20.00, evident în funcţie de desfăşurarea partidei precedente. Dacă vremea va fi capricioasă în continuare, partida Simonei ar putea fi amânată pentru mâine.

Scorul întâlnirilor directe dintre Halep şi Stosur este 4-3 pentru jucătoarea noastră.

Simona este ultima noastră reprezentantă pe tabloul feminin, după ce Irina Begu a fost învinsă surprinzător de americanca Shelby Rogers, locul 108 mondial.