Liga I: Pandurii Târgu Jiu - Astra Giurgiu, scor 1-1. Dan Spătaru a fost eliminat, dar oaspeţii au egalat

0

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, joi seară, pe teren propriu, în compania echipei Astra Giurgiu Oaspeţii au egalat spre final, după ce au jucat în inferioritate numerică din minutul 21.

Golurile au fost înscrise de Cordoş '68 pentru Pandurii şi Seto Takayuki '87 pentru Astra.

1-0: Cordoş a marcat cu o lovitură cu capul din şase metri, după o centrare a lui Eric.

1-1: Seto Takayuki a egalat cu un şut de la 16 metri.

Astra Giurgiu a rămas în inferioritate numerică în minutul 21, când a fost eliminat Dan Spătaru pentru un fault la Elton da Silva.

Pandurii Târgu Jiu: Gliwa - Unguruşan, Cordoş, Vasiljevici, Momcilovici - Elton, Anton (Eric '46) - Buleică (Nicoară '46), Nistor, Răduţ - Matulevicius (Roman '73). Antrenor: Edi Iordănescu

Astra Giurgiu: Lung - Rus, Găman, Yahaya, Junior Morais - Seto, Florescu - Chiţu (Kouadja '46), Budescu (Enache '42), Spătaru - Fatai (Hyacinthe '65). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonaşe galbene: Kouadja '74, Lung '90+3

Cartonaş roşu: Spătaru '21

Arbitri: Istvan Kovacs - Mircea Grigoriu, Florin Păunescu - Marian Balaci, Iulian Călin - Gabriel Bârjac