Ladislau Boloni o menţine pe Al Khor pe linia de plutire în Qatar

0

Echipa antrenată de Ladislau Boloni, Al Khor, a câştigat la limită un meci vital pentru salvarea de la retrogradare în prima ligă fotbalistică din Qatar.

Al Khor s-a impus cu 1-0 în faţa unei alte echipe aflată în zona retrogradării, Al Arabi. Golul victoriei elevilor lui Boloni a fost marcat în minutul 84 de Meniero. În repriza a doua, partida a fost întreruptă preţ de câteva zeci de minute.

Graţie acestui succes, Al Khor urcă până pe locul 8 în clasament cu 14 puncte, dar este doar la trei puncte de primul loc retrogradabil ocupat de Al Arabi. Palmaresul lui echipei lui Boloni în actuala stagiune este de trei victorii, cinci egaluri şi cinci înfrângeri.

Lider în campionatul Qatarului este Al Saad cu 34 de puncte din 13 etape. La Al Saad joacă şi fostul internaţional spaniol Raul Gonzalez.