L-a corupt Gigi Becali pe Teixeira? "Dacă aveau ceva de ascuns nu se vedeau la mall!"

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Marcelo Cipriano, agentul lui Filipe Teixeira, jură că întâlnirea jucătorului cu Becali a fost întâmplătoare şi spune că sunt şanse mici ca acesta să ajungă din vară la Steaua.

Întâlnirea din Băneasa şi galbenul care l-a suspendat pentru jocul din aceatsă seară dintre Steaua şi Petrolul l-au transformat pe Teixeira în inamicul numărul 1 la Petrolul. O întreagă teorie a conspiraţiei a fost ţesută în jurul portughezului, dar agentul acestuia dezvăluie informaţii care îl disculpă pe fotbalist.
Fost şi el mare jucător la Benfica, Alaves şi Birmingham, Marcelo îl manageriază de câţiva ani pe Teixeira şi îl cunoaşte atât ca om, cât şi ca profesionist. Impresarul de origine braziliană susţine că niciodată n-au planat suspiciuni asupra celui care are în CV cluburi ca Paris Saint Germain sau West Bromwich Albion. 

„Teixeira locuieşte lângă acel shoping center şi merge zilnic acolo. Din întâmplare a dat nas în nas cu Becali, iar acesta l-a invitat la o cafea. Din politeţe a acceptat şi au stat de vorbă cinci minute. N-a fost nimic premedidat. Dacă aveau ceva de ascuns, credeţi-mă, nu se vedeau la mall. Şi în trecut am avut contacte cu Steaua pentru Teixeira, dar el n-a vrut niciodată să participe la discuţii, ci m-a însărcinat pe mine”, a declarat Marcelo. 

Mai mult, agentul care îi mai are sub contract la Petrolul pe Alcenat şi pe Pecanha, spune că Teixeira avea tot interesul să joace bine împotriva Stelei. „La meciul tur, din Cupă, am stat în lojă cu reprezentanţi ai unor cluburi din Turcia, veniţi să-l vadă. Credeţi că el s-ar fi dat la o parte, urmând să rateze un super-contract? Apoi, fanii l-au aplaudat şi i-au strigat numele la acel joc şi nu înţeleg cum peste trei săptămâni au ajuns să-l huiduie. Sunt prea pătimaşi, sunt supăraţi din cauza problemelor de la echipă şi, pentru nişte coincidenţe, l-au scos ţap ispăşitor pe Filipe, când toată echipa joacă de fapt prost în aceassă perioadă”, a afirmat impresarul.

Poate fi antrenat din nou de Lucescu
Marcelo Cipriano vorbeşte şi despre planurile de viitor ale jucătorului, care are mai multe oferte, printre care şi Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu. „Nu exclud posibilitatea ca Teixeira să ajungă şi la Steaua, la vară, dar nu e nimic stabilit. Filipe mai are două oferte bune din Turcia, una de la Apoel Nicosia, una din Grecia şi una din Azerbaidjan. Vom vedea, pentru că el se simte excelent la Petrolul”, a afirmat agentul.
 

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite