JO 2016: naţionala de handbal îşi joacă în această seară şansa calificării în sferturile de finală ale turneului olimpic

0

Reprezentativa de handbal a României întâlneşte în această seară, de la ora 22.40, în direct pe TVR 1, naţionala Norvegiei.

UPDATE România pierde la un gol meciul cu Norvegia

Pentru a fi sigure de calificare, fetele noastre trebuie să câştige sau să facă egal în meciul din această seară. Dacă pierde în faţa Norvegiei, România trebuie să spere că Angola va învinge Spania, în partida programată de la ora 01.50.

Brazilia a învins Muntenegru, scor 29-23, fiind în acest moment pe primul loc în Grupa A, în vreme ce muntengrencele au încheiat turneul olimpic fără niciun punct. Locul 4 din Grupa A va juca în sferturi cu Rusia, care nu mai are cum că piardă locul unu în Grupa B.