India: Adrian Mutu, doar rezervă la debutul în Superligă. Un turc a fost preferat atacantului român

0
Adrian Mutu n-a avut loc în echipă de turcul Tuncay (primul din stânga)

Adrian Mutu a revenit pe teren după o pauză de mai bine de un an. El a intrat în minutul 61 al meciului pe care echipa sa, Pune City, l-a câştigat cu 3-1 în faţa celor de la Mumbay City.

Adrian Mutu a revenit pe teren după o pauză de mai bine de un an. El a intrat în minutul 61 al meciului pe care echipa sa, Pune City, l-a câştigat cu 3-1 în faţa celor de la Mumbay City, în prima etapă din Superliga indiană.

Antrenorul englez David Platt a apelat la Mutu pentru a schimba un jucător turc, pe Tuncay Volkan, care a şi marcat de două ori în acest meci.

Superliga din India e un campionat cu valoare mai mult simbolică, ce îşi propune să promoveze fotbalul şi care atrage diverse staruri la apus de carieră.