„El Clasico“: FC Barcelona a învins Real Madrid. Messi a înscris în minutul 90+2

0

Formaţia FC Barcelona a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Real Madrid, într-un meci din etapa a 33-a a campionatului Spaniei.

Messi a înscris în minutul 33 şi în minutul 90+2. Pentru FC Barcelona a marcat şi Rakitici, în minutul 73.

Golurile madrilenilor au fost marcate de Casemiro '28 şi James Rodríguez '85. În minutul 78, de la Real Madrid a fost eliminat Sergio Ramos. Lovitura de start a meciului a fost dată de jucătorul de golf Sergio Garcia.

Tot duminică, Las Palmas şi Deportivo Alaves au remizat, scor 1-1. Ultima partidă a etapei, Eibar - Athletic Bilbao, va avea loc luni, relatează News.ro.