Desfăşurare incredibilă de scor în meciul Serena Williams - Marie Bouzkova, în care s-a decis cu cine va juca Bianca Andreescu în finală la Rogers Cup

0

După ce Bianca Andreescu a trecut de Sofia Kenin, a doua semifinală de la Rogers Cup le+a adus faţă în faţă pe Serena Williams şi Marie Bouzkova.

Jucătoarea din Cehia, în vârstă de 21 de ani, locul 91 WTA,  a plecat ca din puşcă în meci şi i-a administrat Serenei un 6-1 în primul set, care a ţinut doar 29 de minute.

Mult mai experimentată, Serena şi+a revenit în setul al doilea, pe care l-a câştigat cu 6+3, deşi a fost conduaă cu 1-0, 2-1 şi 3-2.

Cehaoica a cedat în setul trei şi Serena s-a impus tot cu 6-3, urmând să joace finala contra Biancăi Andreescu.

Finala Rogers Cup este programată azi, de la ora 20.30.