Brăila - Steaua: 1-0. Roş-albaştrii au fost puşi la punct de o divizionară secundă

0
Steaua a fost învinsă de CF Brăila într-un amical FOTO Reuters

CF Brăila - Steaua / Laurenţiu Reghecampf a profitat de pauza competiţională din primul eşalon, astfel încât echipa sa a susţinut un amical în compania celor de la CF Brăila, câştigat de formaţia gazdă cu 1-0.

Cu 15.000 de oameni în tribune, Steaua a fost învinsă de CF Brăila, lider în Seria B1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Puşcaşu, în minutul 26, care a înscris după un şut pe colţul scurt. Pe lista ratărilor steliştilor s-au semnat Mihai Costea şi Tatu, care n-au reuşit să fructifice ocaziile pentru egalare. Echipa lui Reghecampf s-a bucurat de simpatia brăilenilor, care au cerut autografe şi poze alături de jucători.

Roş-albaştrii au revenit pe Stadionul Municipal din Brăila după o pauză de opt ani, ultima întâlnire având loc în 2005, la trei zile după ce fotbaliştii lui Walter Zenga o eliminaseră pe Valencia din Cupa UEFA.

Primul 11 aliniat de Laurenţiu Reghecampf: Stanca - Rîpă, Szukala, D. Bratu, Latovlevici - Prepeliţă, Filip - Tatu, M. Costea, Pîrvulescu - Rocha.