ASA Tg. Mureş - FC Voluntari 2-1. Pancu a marcat într-un meci cu două eliminări

0

ASA Tg. Mureş s-a impus cu 2-1 pe teren propriu în faţa nou-promovatei FC Voluntari, în primul meci din etap a 8-a.

Pancu a deschis scorul pentru ilfoveni, în minutul 4, însă argentinianul Ramiro Costa a reuşit o dublă, în minutele 9 şi 59, aducând victoria gazdelor. În minutele de prelungire Kone şi Bejan au fost eliminaţi pentru o altercaţie.

ASA Târgu Mureş: Stăncioiu - Hanca (Romario '58), Bejan, Gonzalez, Brandan - Mureşan, Gorobsov - Velayos, Costa (Jurado '66), Pedro (Dedov '39)- Jazvici. Antrenor: Vasile Miriuţă.

FC Voluntari: Balauru - Rus, Maftei, Novakovici, Maxim - Grigore, Hamed Kone - Cârstocea (Todoran '66), Pancu (Deac '80), Pârvulescu - Iorga (Bălan '73). Antrenor: Flavius Stoican.