Accident cu o ambulanţă în Pasajul Mihai Bravu. Nimeni nu a fost rănit
0O ambulanţă a ajuns într-o groapă în zona Pasajului Mihai Bravu după ce s-a ciocnit cu un autoturism. Accidentul a avut loc joi dimineaţă şi nu s-a soldat cu victime.
Ambulanţa era una privată de dializă şi nu se afla în misiune. Accidentul a avut loc după ce a trecut pe roşu şi s-a ciocnit cu un autovehicul care circula regulamentar, ajungând într-o groapă.
Accidentul a avut loc în jurul orei 7.00 şi nu s-a soldat cu victime, fiind încadrat ca tamponare, au precizat pentru Mediafax surse din Poliţie.
După ce a trecut la culoarea roşie a semaforului şi s-a ciocnit de un alt autovehicul, care circula regulamentar, ambulanţa a ajuns într-o groapă de pe şantierul pentru construcţia pasajului. Şoferul ambulanţei riscă să i sesuspende permisul pentru 60 de zile.