Timişorenii câştigă în Antalya: ACS Poli – Lankaran 2-0

0

Echipa timişoreană a câştigat şi cel de-al doilea meci amical din Turcia. Golurile lui Şeroni şi Bălace au adus victoria în faţa vicecampionilor din Azerbaidjan

ACS Poli a învins sâmbătă cu 2-0 echipa Khazar Lenkaran (vicecampioană în 2012 în Azerbaidjan), în al doilea meci din turneul din Antalya.

Golurile timişorenilor au fost reuşite de Şeroni (minutul 51) şi Bălace (minutul 83). Echipa pregătită de Vali Velcea a început în formula: Coca, Redjepi, Petrovic, Şeroni, Marovic, Dobricean, Petre, Poparadu, Nanu, Dina şi Boldea. După pauză, au intrat şi ceilalţi jucători din lot.

Următorul meci al celor de la ACS Poli  este programat pe 30 ianuarie cu Neftci Baku, campioana la zi a Azerbaidjanului.

Apoi, echipa bănăţeană va da piept cu FC Magdeburg (Germania) şi Tobol (Kazahstan), la date ce vor fi stabilite.

În primul joc, Poli a învins cu 1-0 Eyupspor (liga a II-a din Turcia), printr-un gol marcat de Silviu Bălace.