FOTO Coşmarul părinţilor care şi-au pierdut fetiţa într-un accident cauzat de un şofer care făcea live pe Facebook: „A venit în noi o maşină şi ne-a nenorocit“
0Copiii şi profesorii Liceul Teoretic Baptist din Bocşa, judeţul Timiş, au trăit momente grele în această dimineaţă. Teodora Penescu, o copilă în vârstă de doar nouă ani, a murit în urma unui cumplit accident de circulaţie, provocat de un şofer care făcea live pe Facebook.
Teodora Penescu avea doar nouă ani şi toată viaţa înainte. Din păcate firul vieţii s-a întrerupt pentru ea, în urma unui cumplit accident petrecut în noaptea de vineri spre sâmbătă, 13 octombrie.
Copila se întorcea acasă, la Bocşa, de la Timişoara, cu părinţii şi fratele ei de trei ani. Între localităţile timişene Jebel şi Voiteg, în maşina lor a intrat o maşină scăpată de sub control de Florin Muntean, care era preocupat să facă live pe Facebook.
„E foarte greu, trecem prin momente cumplite… A venit în noi o maşină şi ne-a nenorocit. Când ne-am revenit, după câteva secunde, m-am întors să văd de copii. Am atins-o pe fată, care stătea cu capul în jos şi mi-am dat seama că are gâtul rupt. Am ieşit pe geam, nu ştiu cum am reuşit, că aveam dureri cumplite şi am încercat să deschid uşa din spate, să ajung la copii. Am făcut apel să ne ajute cineva”, a declarat Daniel Penescu, pentru Tion.ro.
Teodora Penescu era elevă în clasa a III-a la Liceul Teoretic Baptist din Bocşa. În această dimineaţă, colegii şi profesorii nu s-au mai putut revedea cu ea. Imaginile din clasă, publicate pe Facebook, de profesoara Dagmar, nu au nevoie de cuvinte.

GALERIE FOTO
Citeşte şi:
Drama unei familii după accidentul provocat de şoferul care făcea live pe Facebook. Fata de nouă ani a murit, băiatul de trei ani e în comă indusă
VIDEO Tânăr mort la 180 de kilometri pe oră, în timp făcea live pe Facebook. Din cauza şoferului inconştient, a murit şi o fetiţă de 9 ani