Atacantul Matulevicius a fost titular în amicalul susţinut de Lituania împotriva Ucrainei

0

Atacantul echipei Pandurii, Deivydas Matulevicius, a fost titluar în ultimul meci jucat de Lituania, la Kiev, împotriva Ucrainei.

Matulevicius este titular incontestabil în atacul naţionalei Lituaniei. Vârful de 25 de ani al echipei noastre a evoluat 90 de minute, sâmbătă, în eşecul cu Elveţia din preliminariile EURO 2016, iar marţi a fost din nou din primul minut pe teren şi în amicalul cu Ucraina de la Kiev, care s-a încheiat la egalitate, 0-0.

Matulevicius nu a mai fost folosit pe toată durata partidei, ci a fost înlocuit în minutul 66 cu Simonas Stankevicius. Vârful a revenit în programul de pregătire al echipei Pandurii, în vederea meciului de duminică de pe teren propriu cu FC Botoşani. Petre Grigoraş nu-l va avea la dispoziţie pentru duelul cu moldovenii pe Mihai Roman, rezervă în amicalul România-Danemarca, golgeterul echipei din acest sezon fiind suspendat pentru cumul de cartonaşe.