Fotbal feminin. CSS Târgovişte a pierdut la scor în faţa CFR Timişoara

0
CSS Târgovişte a pierdut la scor în faţa CFR Timişoara  FOTO opiniatimisoarei.ro

Trei puncte uşoare pentru CFR Timişoara în etapa a XV-a a primei ligi de fotbal feminin. Formaţia timişoreana şi-a asigurat victoria încă din prima repriză.

CFR Timişoara a deschis scorul în faţă lui CSS Târgovişte încă din minutul 8 al întâlnirii prin Claudia Bistrian, iar până la pauză a mai punctat de alte patru ori. Un hattrick semnat de Ozana Ababei şi o reuşită a Larisei Sarbovan au asigurat o diferenţă confortabilă la pauză. Şi echipa oaspete a reuşit un gol prin Ioana Ionescu, iar după 45 de minute scorul era 5-1.

În partea a doua a jocului CFR-ul a luat piciorul de pe acceleraţie, însă a mai reuşit alte patru goluri. Loredana Sas, cu o dublă, Ienovan şi aceeaşi Bistrian au punctat pentru echipa timişoreana, în timp ce Targovistea a mai înscris o dată prin Palanta.

Scor final 9-2 pentru CFR Timişoara, care reuşeşte astfel al doilea rezultat la scor mare din acest sezon, după un 11-2 în etapă a treia, tot acasă, cu Fairplay Bucureşti.

Sursa: opiniatimisoarei.ro