CSM Târgovişte a câştigat, în premieră, Cupa României la volei feminin

0
CSM a bifat primul obiectiv pe acest sezon, Cupa României FOTO Gabriel Boriga

Victorie surprinzătoare în finala Cupei României, la volei feminin! Vicecampioana CSM Târgovişte şi-a adjudecat trofeul, după ce a învins-o pe deţinătoarea Cupei Challenge, CSM Bucureşti.

25-20, respectiv 26-24, s-au încheiat primele două seturi, la finalul cărora spectatorii au avut parte de un moment emoţionant. Voleibalista de la Piatra Neamt, Alexandra Badea, a fost cerută în căsătorie.

CSM Târgovişte a continuat la fel de bine şi în ultima rundă, încheiată 25-23, astfel că a câştigat, în premieră, Cupa României.

volei csm

Astfel, echipa a bifat primul obiectiv pe acest sezon, Cupa României. Urmează acum lupta pentru tronul Ligii Naţionale. Joi şi vineri CSM va întâlni, în semifinalele campionatului, echipa pe care a învins-o în finala Cupei, partidele urmând să se desfăşoare la Bucureşti. 1 la 1 este scorul la general între cele două formaţii.