FC Hunedoara a pierdut dramatic primul meci oficial din acest sezon

0
Prima înfrângere pentru FC Hunedoara a venit abia în retur. ARHIVĂ.

Echipa de fotbal hunedoreană a fost învinsă în această după-amiază cu scorul de 1 – 0, pe terenul formaţiei Olimpia Satu Mare. Gazdele au înscris în ultimul minut.

Primul eşec al echipei FC Hunedoara, din acest sezon, s-a consumat pe terenul Olimpiei din Satu Mare. FC Hunedoara a pierdut meciul, primul disputat în returul ligii a treia de fotbal, printr-un gol înscris în ultimul minut de joc, din penalty. La faza în care arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri, fotbalistul hunedorean Roiu a fost eliminat, pentru un henţ în careu.

Hunedoara a jucat cu un om în minus din minutul 55, după eliminarea lui Vişan pentru cumul de cartonaşe.

La meci au asistat circa 200 de suporteri, dintre care şi un grup de susţinători ai FC Hunedoara. Aceştia au parcurs o sistanţă de peste 350 de kilometri pentru a fi alături de echipa favorită.

În ciuda înfrângerii suferite, FC Hunedoara rămâne pe primul loc în clasament, la patru puncte în faţa Olimpiei Satu Mare.