VIDEO Un camion a luat foc, pe centura Buzăului, după explozia unui cauciuc

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Marţi dimineaţă, pompierii buzoieni au fost chemaţi să intervină pe DN2 E85, la ieşire din municipiul Buzău spre Ploieşti, pentru a stinge un incendiu izbucnit la un camion încărcat cu ţeavă. Totul a pornit de la un cauciuc al camionului, care a luat foc din senin.

Evenimentul rutier s-a produs pe şoseaua europeană E 85, la ieşire din Buzău spre Ploieşti, în zona „Hanul lui Ţintă”. 

Un camion încărcat cu ţevi a luat foc, din cauza unui pneu care a făcut explozie. Şoferul camionului, un bărbat de 49 de ani, din Galaţi, povesteşte că a auzit un zgomot puternic iar apoi a observat în oglinda retovizoare cum iese fum de sub remorcă. 

Şoferul camionului a fost cel care a sunat la 112 pentru a chema pompierii. Pompierii buzoieni au intervenit la faţa locului cu două autospeciale, cu apă şi spumă, incendiul fiind lichidat în câteva minute.

Pe toată perioada intervenţiei pompierilor, traficul rutier pe DN2 E85 a fost îngreunat.

Buzău

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite