FOTO Finala Cupei României: HCM Baia Mare- CSM Bucureşti 18-17. Meci de infarct în Polivalenta băimăreană

0

HCM Baia Mare şi CSM Bucureşti îşi dispută finala Cupei României, eveniment care are loc în aceste zile în Baia Mare. CSM Bucureşti a trecut în semifinale de SCM Craiova, în timp ce HCM Baia Mare a învins Universitatea Constanţa.

UPDATE 1 HCM Baia Mare a reuşit, la finalul unui meci de infarct, să îşi adjudece o nouă Cupă a României. Au fost 60 de minute trăite până la ultima secundă atât de cei din sala polivalentă, cât şi de cei din faţa televizoarelor.

Într-un final HCM Baia Mare s-a impus cu scorul de 18-17, meciul fiind practic câştigat în ultimele secunde. Nu a fost un joc strălucit al handbalistelor din Baia Mare, care la fel de bine puteau pierde meciul. Au avut însă noroc şi CUPA ROMÂNIEI a (re)venit la Baia Mare.

UPDATE Un început de repriză cu foarte multe ratări de ambele părţi, cu goluri puţine. Până la jumătatea reprizei întâi fiind în total 7 goluri. Multe decizii ale arbitrilor contestate de public.

Turneul Final 4 al ediţiei 30 a Cupei României a avut loc în Baia Mare în acest weekend. În prima semifinală, SCM Craiova a pierdut în faţa CSM Bucureşti, în timp ce în a doua semifinală băimărencele nu au avut nicio problemă în faţa Universităţii Neptun Constanţa. Finala mare are loc astăzi, 26 aprilie, cu începere de la ora 16:30, finala mică disputându-se de la ora 14:00.

HCM Baia Mare joacă pentru a câştiga a treia oară Cupa României, misiunea echipei antrenate de Tone Tiselj nefiind una uşoară.

Sirianul din valiză, otrăvit de nevastă şi amantul ei pentru asigurarea de viaţă. Cei doi suspecţi au fost arestaţi preventiv