Baschetbalistele de la Univ Goldiş ICIM, încheie turul cu o victorie

0

Univ Goldiş ICIM Arad a încheiat prima parte a sezonului în Liga Naţională cu o victorie. Adversara ICIM a fost CSU Braşov, arădencele impunându-se cu 86 la 50.

Una care a fost clară încă din prima repriză, atunci când fetele lui Jose Araujo au funcţionat la parametri normali, asigurându-şi un avans de 45 de puncte în faţa celor de la Braşov.

Au urmat 20 de minute în care portughezul a trimis în teren rezervele, şi oaspetele au mai strâns rezultatul.

Chiar şi aşa victoria a fost una clară, fără dubii, un antrenament util pentru vicecampioane înaintea unei serii dificile, cu jocuri la Brno şi cu Ostrava în Liga Europei, plus duelul cu Târgovişte din campionat.

Univ Goldiş ICIM Arad – CSU Braşov 86-50 (37-12, 27-7, 14-20, 8-11)

ICIM Arad: Brosovszky 19 (4x3), Simmons 14 (2x3), Fussell 12 (3x3), Broomfield 10, Engelman 9 (1x3), Plouffe 6, Nagy 4, Demeter 2. Au mai jucat: Mercea, Vidican

CSU Braşov: Jones 27 (5x3), Bartee 11 (1x3), Ursu 8, Irimia 2, Mitov 2.  Au mai jucat: Haas, Cioroiu, Ferariu, Armanu, Ashford, Măgureanu, Armanu.

Vă mai recomandăm: Ore de baschet la grădiniţă în Capitală