Opt inspectori scolari pesedisti - zburati din functie

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Inspectorul scolar general al Capitalei, Daniela Nedelcu, membru PSD, a dispus, in urma unei discutii de doua ore cu ministrul Ecaterina Andronescu, eliberarea din functie a opt inspectori scolari

Inspectorul scolar general al Capitalei, Daniela Nedelcu, membru PSD, a dispus, in urma unei discutii de doua ore cu ministrul Ecaterina Andronescu, eliberarea din functie a opt inspectori scolari membri si simpatizanti ai PSD. Fara a exista un raport privind activitatea acestora, cei opt s-au trezit eliberati din munca incepand cu 18 noiembrie 2002. Inspectorii scolari cu pricina ne-au declarat ca habar n-au care sunt motivele fugaririi lor din inspectorat. "Sunt in drum spre partid sa le cer explicatii, sa-mi spuna ce mi se reproseaza", ne-a declarat telefonic pesedista Petruta Lungu (inspector pentru invatamantul special). Mihai Chiralcu (inspector coordonator al sectorului 2), Maria Erhan (inspector coordonator al sectorului 4), Ioana Cojocaru (inspector invatamant primar), Mihaela Florescu (inspector pentru perfectionare si sotia directorului Dragos Florescu din MEC), Dana Banu si Elena Dobrin (inspectori pentru invatamantul prescolar) si Iancu Marin (inspector de limba romana) sunt ceilalti inspectori scolari eliberati din functie din cauza zvonurilor legate de faptul ca nu isi fac treaba, ca iau mita sau ca danseaza pe mese. Sperand ca se pot salva, multi dintre inspectori si-au luat, de ieri, concediu medical.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite