Rezultate surpriză în Liga Campionilor! Finalista de anul trecut, învinsă acasă, Barcelona, măcel pe Nou Camp

Primele meciuri din grupele Ligii Campionilor din acest sezon s-au jucat marţi, mai multe partide încheindu-se cu rezultate neaşteptate.

Manchester United a trecut, în deplasare,  2-1 (1-0), de finalista ediţiei trecute, PSG, într-un meci din Grupa H. Bruno Fernandes (United) a ratat o lovitură de la 11 metri, în minutul 22. În urma consultării sistemului VAR, arbitrul a decis repetarea penalty-ului, pentru că Navas a părăsit linia porţii înainte de executarea loviturii. Tot Fernandes a tras şi a reuşit să marcheze.

Barcelona a făcut instrucţie cu Ferencvaros, 5-1 (2-0), într-un meci din Grupa G. În minutul 68, la scorul de 3-0, fundaşul gazdelor Gerard Pique a fost eliminat pentru un fault din postură de ultim apărător.

Într-o altă partidă, în Grupa F, Lazio a trecut, acasă, cu 3-1 (2-0), de Borussia Dortmund.