Rapid a obţinut a doua victorie consecutivă în Liga I, scor 2-0 cu CS Mioveni

0
Rapid / FOTO Arhivă

Formaţia Rapid a obţinut a doua victorie consecutivă în Liga I, după ce a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa CS Mioveni, în etapa a II-a.

Partida a început cu 3 minute întârziere, după ce nocturna de stadionului echipei din Mioveni a cedat cu 10 minute înainte de start. Rapid a dominat atât prima repriză, cât şi prima parte a celei de-a doua reprize. Golurile au fost marcate de Dragoş Grigore '42 şi Adrian Bălan '55.

Chiar dacă pe finalul partidei CS Mioveni a arătat mai bine şi a încercat să atace poarta Rapidului, nu a existat nicio ocazie impotantă la poarta lui Moldovan, iar Rapidul a bifat a doua victorie consecutivă în Liga 1.

CS Mioveni: Popescu - Oancea, Balaur, Iacob, Şerbănică - Toma, Panait (Buziuc '61), Dumitriu (Massaro '80), Rădescu (Coşereanu '61)- Rusu - Blănaru (Cristea '61). Antrenor: Alexandru Pelici

Rapid: H. Moldovan - Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Crepulja - Carnat (Moise '66), Albu, Ilie (Pănoiu '66), Hlistei (Goge '80)- Bălan (Despa '90+2). Antrenor: Mihai Iosif

Arbitri: Adrian Cojocaru - Florian Vişan, Mihăiţă Necula - Kovacs Szabolcs

Observatori: Constantin Ştefan, Paul Mincu.