Dinamo, în groapă! Academica Clinceni a obţinut prima victorie în play-out, chiar pe terenul „câinilor“

0
Dusan Uhrin a pierdut toate cele trei puncte în prima etapă a play-out-ului pe banca lui Dinamo

Dinamo a ajuns la opt meciuri fără victorie în  Liga 1, chiar dacă vineri a înfruntat una dintre echipele intrate în play-out cu cele mai puţine puncte - Academica Clinceni. „Câinii“ au fost învinşi pe teren propriu, în Ştefan cel Mare, de Academica Clinceni, în prima etapă a play-out-ului, cu 1-0.

Play-out-ul începe cu un rezultat-şoc pentru Dinamo. echipă abonată deja la lupta pentru evitarea retrogradării. Alexandru Buziuc i-a îngenunchiat pe „câini“ cu un gol marcat în minutul 71.

În celălalt meci programat vineri, în play-out, Sepsi şi Poli Iaşi au remizat, scor 1-1, după reuşitele lui Ovidiu Horsia (minutul 15), respectiv Pavol Safranko (minutul 69).