Dinamo, în groapă! Academica Clinceni a obţinut prima victorie în play-out, chiar pe terenul „câinilor“

Dusan Uhrin a pierdut toate cele trei puncte în prima etapă a play-out-ului pe banca lui Dinamo

Dinamo a ajuns la opt meciuri fără victorie în  Liga 1, chiar dacă vineri a înfruntat una dintre echipele intrate în play-out cu cele mai puţine puncte - Academica Clinceni. „Câinii“ au fost învinşi pe teren propriu, în Ştefan cel Mare, de Academica Clinceni, în prima etapă a play-out-ului, cu 1-0.

Ştiri pe aceeaşi temă

Play-out-ul începe cu un rezultat-şoc pentru Dinamo. echipă abonată deja la lupta pentru evitarea retrogradării. Alexandru Buziuc i-a îngenunchiat pe „câini“ cu un gol marcat în minutul 71.

În celălalt meci programat vineri, în play-out, Sepsi şi Poli Iaşi au remizat, scor 1-1, după reuşitele lui Ovidiu Horsia (minutul 15), respectiv Pavol Safranko (minutul 69).

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: