Un călător s-a supărat că nu a fost lăsat să se urce cu trotineta în tramvai și a spart geamul vehiculului

0
Publicat:

Un bărbat care a vrut să urce cu trotineta într-un tramvai din Timişoara şi care nu a fost lăsat de vatman să facă acest lucru a spart, vineri seară, geamul tramvaiului, folosind trotineta. Poliţiştii au fost sesizaţi şi acum îl caută pe bărbat.

Tramvai în Timișoara FOTO: facebook/Primăria Timișoara

”Incidentul a fost cauzat de un călător care a spart geamul de la ultima uşă a unui tramvai care circula pe linia 6. Vatmanul a apelat la 112, iar autorităţile sunt la faţa locului pentru a rezolva situaţia”, a transmis Societatea de Transport Public Timişoara, scrie news.ro.

Poliţiştii au sosit imediat, în urma apelului vatmanului.

”La data de 17 ianuarie 2025, în jurul orei 19:30, poliţiştii din cadrul Secţiei 1 Urbane Timişoara au fost sesizaţi de un vatman, în vârstă de 70 de ani, cu privire la faptul că, în urma unui conflict spontan cu un călător care intenţiona să călătorească cu trotineta în tramvai, acesta ar fi coborât din tramvai în Piaţa 700 şi, ulterior, ar fi lovit geamul uşii de la tramvai, folosind trotineta. Poliţiştii s-au deplasat la faţa locului, fiind identificat apelantul, respectiv un bărbat în vârstă de 70 de ani”, a transmis IPJ Timiş.

Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru distrugere şi fac cercetări pentru a-l identifica pe cel care a spart geamul tramvaiului.

Mai multe pentru tine:
Alexandru Ion și Ștefan Floroaica: “Ne-am întors din Asia Express cu multe kilograme în plus... în bagajul vieții”
Top 5 bestselleruri internaționale 2025 și titluri bonus – Descoperă-le și comandă-le acum pentru serile de iarnă și cadouri de sărbători
Black Friday 2025. Reduceri mari la încălţăminte și electrocasnice
Black Friday 2025, o oportunitate pentru doamnele care vor să arate bine. Top 3 cele mai bune produse pentru ten, apreciate de clienți
Adevărul despre relația din spatele scenei dintre Angela Similea și „Prințul șlagărelor”. Fiul compozitorului Marcel Dragomir rupe tăcerea: „Ea era ca pe un piedestal!” Ultimele lui cuvinte
Black Friday 2025: Cele mai apreciate parfumuri de damă în România – Top recenzii clienți. Idei de cadouri pentru sărbători
Tânăra de 18 ani care a întors toate scaunele la Vocea României: „Absolut extraordinar!” Cine este Sunamita Beza
Scandal de pomină pe „Hai-Hui”, numele emisiunii Marinei Almășan, de la TVR 2. Ce acuzații i se aduc: „Nu e o invenție a TVR”. Replica vedetei: „N-a furat nimeni de la nimeni!”
Ce i-a provocat unei jurnaliste cancer intestinal la 44 de ani? Nu fuma, nu bea și avea o greutate normală
„Noi i-am pus cruce!” Cum a ajuns să arate una dintre cele mai populare stațiuni balneare din România. Dan Negru: „Când eram copil veneam cu ai mei”
Cel puțin 6 morți și 25 de persoane spitalizate după ce au mâncat acest preparat la restaurant