UPDATE Consilierul DSV Gorj care a lovit un cuplu pe trecerea de pietoni, reţinut. Era sub influenţa alcoolului. Una dintre victime a murit pe loc

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Sursa martor

Cristinel Lupulescu, consilier în cadrul Direcţiei Sanitar Veterinare şi pentru Siguranţa Alimentelor Gorj, a fost reţinut pentru 24 de ore poliţişti.

Ora 16.30

Consilierul de la DSVSA Gorj a fost arestat preventiv pentru 30 de zile ca urmare a decizie Judecătoriei Târgu Jiu.

Ştirea iniţială:

Acesta este şoferul care a lovit cu maşina pe trecerea de pietoni doi soţi, iar în urma impactului, o femeie de 52 de ani a murit pe loc. În plus, consilierul de la DSVSA Gorj era sub influenţa alcoolului. Cristinel Lupulescu este acuzat de comiterea a trei infracţiuni. 

„În continuarea cercetărilor, la data de 20 martie, a fost dispusă măsura reţinerii, pentru 24 de ore, faţă de bărbatul bănuit de săvârşirea infracţiunilor de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă şi conducerea unui vehicul, pe drumurile publice, de către o persoană aflată sub influenţa alcoolului, poliţiştii procedând la introducerea acestuia în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al IPJ Gorj“, au transmis reprezentanţii Poliţiei Gorj.

Starea bărbatului accidentat este stabilă

Soţii care traversau regulamentar pe trecerea de pietoni au fost spulberaţi de o maşină chiar în centrul municipiului Târgu Jiu. 

„La data de 20 martie, poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Târgu Jiu au fost sesizaţi, prin apelul 112, cu privire la faptul că pe bulevardul Constantin Brâncuşi, ar fi avut loc un eveniment rutier soldat cu două victime. 

Din cercetările efectuate, a reieşit că un bărbat de 47 de ani, din municipiul Târgu Jiu, în timp ce se deplasa cu autoturismul pe bulevardul Constantin Brâncuşi, din direcţia străzii Tudor Vladimirescu către Piaţa Centrală, ar fi acroşat un bărbat, de 52 de ani şi o femeie, de 57 de ani, ambii din municipiul Târgu Jiu, care s-ar fi angajat în traversarea străzii prin loc permis, marcat şi semnalizat corespunzător. 

În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea bărbatului, care a fost preluat şi transportat la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale, iar femeii i-a fost acordat primul ajutor, fiindu-i efectuate manevre de resuscitare de către echipajul medical prezent la faţa locului, constatându-se decesul acesteia”, a informat Poliţia Gorj.

Starea bărbatului este stabilă. Acesta a suferit mai multe fracturi. 


Vă recomandăm să citiţi şi 

Accident provocat de un şofer beat, pe o trecere de pietoni din Târgu Jiu: o femeie a murit pe loc şi soţul său a fost rănit grav

Războiul cu ciorile a ajuns la Târgu Jiu în faza fasciculelor luminoase de tip laser

Mai multe pentru tine:
Patru zodii, noroc dublu în următoarele 24 de zile. Se deschide o etapă prosperă, Săgetătorii și Capricornii culeg cele mai multe roade și sunt printre cele mai favorizate zodii
Putin spune că „nu vede rostul” unei întâlniri cu Zelenski: „Chiar dacă ar exista voință politică, ceea ce mă îndoiesc, există dificultăți juridice și tehnice”
Serialul de pe Netflix care face senzație în întreaga lume. S-a lansat pe 29 august, dar a ajuns în top în 14 țări
„Chaplin m-a sedus când aveam 15 ani. Avea cereri revoltătoare”. Dacă ar fi trăit azi, era în închisoare
Homosexualitatea și desfrâul din Biserica Română. Schimb de mesaje halucinant între un preot protosinghel și un tânăr + filmări în care bea vodcă și dansează pe manele. Dans din buric și în lăcașul sfânt: „Așa, iubirea mea” VIDEO
Regele Felipe al Spaniei mai are o fiică secretă? „Se spunea că e blondă și că semăna cu el”
Putin îi lasă pe ruși fără WhatsApp și YouTube. Kremlinul invocă măsuri pentru „asigurarea securităţii”
Facultățile de care mulți se feresc. Zeci de locuri la buget, neocupate: „Caută altceva”
„Am fost mare vagaboandă”. Replica cu care Stela Popescu a șocat înainte să moară! Ce făcea, de fapt, în tinerețe
Cum arată fiica adolescentă a lui Kim Jong Un. Apariția spectaculoasă a lui Kim Ju Ae alături de liderul corean la Beijing, la prima ieșire internațională
Ştrudel cu nuci aşa cum n-ai mai gustat până acum