Liderul PSD Cluj, despre declaraţia lui Zgonea: „Avem nevoie de stabilitate. După 5 iunie vom analiza şi vom vedea ce avem de făcut“

0
Publicat:
Ultima actualizare:
De la stânga la dreapta: Aurelia Cristea, Cornel Itu, Valeriu Zgonea, Liviu Dragnea, Remus Lăpuşan. Imagine de la alegerile în PSD Cluj, din octombrie 2015  FOTO Florina Pop

Liderul PSD Cluj, Remus Lăpuşan, spune că a citit postarea făcută de Valeriu Zgonea pe Facebook şi consideră că în acest moment PSD are nevoie de stabilitate ca să câştige alegerile locale. Clujeanul militează pentru o analiză la rece pentru după alegeri. Acesta mai susţine că procesul în care a fost achitat Liviu Dragnea a fost unul politic.

Liderul PSD Cluj, Remus Lăpuşan, susţine că acum nu e momentul de disensiuni în partid, ci de stabilitate şi unitate pentru câştigarea alegerilor. Iar apoi e vreme de analize. 

„Toată lumea este interesată de ce vom face în această campanie electorală şi de rezultatul a tot ceea ce înseamnă rezultate pe ce înseamnă alegeri locale pe 5 iunie. Toată lumea spune că în acest moment avem nevoie de stabilitate. După 5 iunie, aşa cum am văzut că a declarat şi domnul Dragnea, vom analiza şi vom vedea ce avem de făcut“, a declarat acesta pentru „Adevărul“.

Potrivit acestuia, procesul lui Liviu Dragnea a fost unul politic. Lăpuşan spune că nu crede că este rău să îndemni lumea să meargă la vot şi consideră că ar trebui primit un răspuns pentru faptul că în 2012, la referendum, „au fost foarte mulţi care au boicotat şi au susţinut că lumea nu trebuie să participe la vot“. „Iar dânşii nu au păţit nimic, nu am văzut niciun fel de acţiune în instanţă“, a ţinut să sublinieze liderul PSD Cluj.

Valeriu Zgonea a postat duminică, 24 aprilie, pe pagina sa de Facebook un mesaj prin care îi cere demisia liderului PSD, Liviu Dragnea. „PSD e un partid de oameni oneşti şi serioşi, care nu merită să ducă povara unei imagini afectate de problemele unor lideri, indiferent cine sunt aceştia. Acesta este dreptul lor. (...) Şi nu e drept ca viitorul Partidului Social Democrat să fie periclitat din cauza unor interese personale / de grup“, scrie Valeriu Zgonea pe Facebook.

Mai puteţi citi:

Liviu Dragnea, către sociologul Dâncu, la Cluj: „Vasile, avem nevoie de tine! Vino alături de noi“

Mai multe pentru tine:
Cum arată fiica adolescentă a lui Kim Jong Un. Apariția spectaculoasă a lui Kim Ju Ae alături de liderul corean la Beijing, la prima ieșire internațională
Un fost preşedinte al statului Peru, condamnat la 13 ani de închisoare pentru luare de mită
Boala din cauza căreia Andreea Marin a slăbit 5 kg: „A fost mai neplăcut!” Ce spune despre viața sentimentală, după despărțirea de Adrian Brâncoveanu: „Sunt foarte matură și foarte asumată în ceea ce fac!”
Ştrudel cu nuci aşa cum n-ai mai gustat până acum
De ce tot amână Prodanca nunta cu Ronald Gavril? „Nu-l mai vedeți!”
Divinitatea va fi alături de două zodii începând cu 8 septembrie. Este ziua zero, multe lucruri se schimbă, iar o perioadă cu adevărat înfloritoare începe
Brigitte, câștig de cauză în procesul cu Raluca Podea! „Și-a făcut imagine pe spatele meu că am fost nevasta lui Ilie Năstase! Aștept banii!” Nevasta lui Pastramă a fugit iar la Dubai!
Homosexualitatea și desfrâul din Biserica Română. Schimb de mesaje halucinant între un preot protosinghel și un tânăr + filmări în care bea vodcă și dansează pe manele. Dans din buric și în lăcașul sfânt: „Așa, iubirea mea” VIDEO
Arheologii descoperă o inscripție veche bulgară și numeroase artefacte la săpăturile cetății Nikopol
Prințesa uitată Ka’iulani, frumusețea exotică și tragică a Hawaii-ului. Ea a sfidat America
Ștefan Pălărie (USR), atac la AUR: „George Simion se smiorcăie că duminică va trebui să vină la serviciu”