Fostul vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Cluj, Radu Bica, rămâne în arest

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Radu Bica rămâne în arest

Fostul vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Cluj Radu Bica rămâne în arest, după ce Curtea de Apel Cluj a respins, joi, recursul la decizia Tribunalului Cluj din 28 noiembrie, prin care judecătorii au constatat legalitatea măsurii arestării sale preventive.

Magistraţii Curţii de Apel Cluj au decis respingerea recursului depus de Radu Bica la decizia Tribunalului Cluj din 28 noiembrie privind prelungirea măsurii arestării preventive, considerând recursul ca „nefondat", informează Mediafax. Decizia Curţii de Apel Cluj este definitivă.

Radu Bica a fost obligat la plata unor cheltuieli judiciare în favoarea statului de 200 de lei.

Fostul vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Cluj a fost trimis în judecată pentru luare de mită.

Mai multe pentru tine:
Un tablou de Rubens, dispărut timp de peste 400 de ani, descoperit la Paris
Transformarea soției lui Lucian Viziru, după ce a fost criticată că arată ca o femeie de 60 de ani. Apariția îndrăzneață a Emei l-a eclipsat pe actor
Descinderi DIICOT la Motru: tânăr de 30 de ani, prins cu saci de cannabis și plantație în serele părinților din Samarinești
Mihai Bendeac, destăinuiri despre viața amoroasă. De câți ani nu a mai ieșit actorul la o întâlnire romantică: „Îmi place foarte mult să fiu singur”
Cât costă cazarea în perioada sărbătorilor de iarnă la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov? Gică Hagi vă așteaptă la Mamaia: „Întâlnire cu Moș Crăciun”
Ce partide candidează la alegerile parlamentare din Republica Moldova și ce șanse au
Fermecată de Kate Middleton, Melania Trump a avut o atitudine flagrant diferită față de Regina Camilla
Peste 600 de români, diagnosticați anual cu cancere de sânge. Cum donăm celule stem, tratamentul minune care îi poate salva
Autorul cărții „Codul lui Da Vinci”, logodit cu una dintre cele patru amante ale lui! E cu 27 de ani mai tânără decât el!
Jurnalistul Charlie Ottley a dezvăluit ce apreciază la țara noastră: „Unul dintre principalele puncte forte”. Ce expresii românești îl amuză
Cât au plătit Anca Țurcașiu și iubitul ei, Călin, pentru o săptămână de vis în Grecia: „Am învățat să călătorim «light»”. Actrița a împărtășit secretul vacanțelor accesibile