Mai multe bilete pentru concertul Red Hot Chili Peppers, datorită fanilor insistenţi

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Organizatorii concertului Red Hot Chili Peppers au suplimentat categoria Gold Circle cu încă 500 de locuri, pentru fanii care nu au apucat încă să-şi cumpere bilet la show-ul din 31 august 2012.

Biletele puse iniţial în vânzare pentru concertul trupei americane, care va avea loc pe 31 august 2012, pe Arena Naţională din Bucureşti, au fost epuizate încă din primele zile.

Datorită fanilor care au făcut presiuni asupra organizatorilor, categoria de bilete Gold Circle a fost suplimentată cu încă 500 de locuri.

Decizia a fost luată ca urmare a numărului foarte mare de solicitări primite din partea publicului după ce stocul iniţial a fost epuizat. Categoria Gold Circle a fost prima declarată sold-out.  

„Interesul publicului faţă de acest eveniment a fost evident încă din primele zile după anunţul oficial: categoria Gold Circle a fost sold-out în doar două săptămâni. Prin urmare, am luat în calcul efectuarea unor modificări de ordin logistic astfel încât să putem acomoda încă 500 de fani“, a explicat Laura Coroianu, CEO în cadrul Emagic, firma organizatoare.

Concertul Red Hot Chili Peppers va avea loc pe 31 august 2012, în incinta stadionului din Bucureşti, Arena Naţională, iar biletele sunt disponibile pe site-ul www.myticket.ro, sau din reţeaua magazinelor Diverta, magazinul Muzica, librăria Mihai Eminescu şi Sala Palatului.

Astfel, categoriile de preţuri sunt următoarele:

•    Gazon – 130 de lei
•    Gold Circle – 275 de lei
•    Peluza II Sud – 155, 185 şi 215 lei
•    Tribuna II – 265, 305 şi 375 de lei
•    Tribuna I – 265, 305, 375 şi 495 de lei

Însă, pentru cei care chiar vor să se răsfeţe, organizatorii au pus la dispoziţia lor un număr limitat de bilete VIP, care includ cele mai bune locuri din
stadion, dar şi o serie de servicii de cinci stele. Locurile VIP costă 1.000 de lei şi pot fi comandate doar de pe site-ul www.myticket.ro.

Mai multe pentru tine:
„Repertoriul movilelor de pământ din județul Timiș” - o parte uitată a istoriei Banatului
Cine este regele care avea cel mai bizar fetiș în dormitor. Nu ”ierta” nicio parteneră
Alertă în Năvodari după ce o șoferiță a rupt o conductă de gaz: 30 de case, evacuate. „Toată lumea spunea să fug”
Năsui (USR) a depus proiect pentru desființarea pensiilor speciale ale primarilor: „Guvernul n-a tăiat nimic de la politicieni”
Ce tranzacții suspecte a descoperit Libra Bank în conturile AUR. Ce plăți s-au făcut către patronul Realitatea PLUS, unde Simion și Georgescu sunt lăudați excesiv
Radu Mazăre, viață de lux în Madagascar. Cum arată resortul fostului primar al Constanței. Bungalow-uri generoase, cu vedere spre Oceanul Indian
Ziua în care Biserica a deschis porțile doar pentru personalități. De ce oamenii de rând n-au avut acces în interior la slujba de sfințire a picturii Catedralei Neamului VIDEO
Cea mai puternică rugăciune! Spune-o zilnic şi scapi de orice rău
Mirabela Grădinaru, criticată de stiliști pentru că ar fi confundat Sfințirea Catedralei cu o… înmormântare: „Nu apari cu doliu pe cap! Nu ești la funeraliile Reginei Elisabeta!” Ce au spus despre Gigi Becali
Locul magic pe care puțini turiști au șansa să-l viziteze. Ce spun doi români care au ajuns aici: „De departe, locul nostru preferat”
Cu ce trebuie să dai pe perdele, ca să miroasă ca în camerele de lux ale hotelurilor de 7 stele. Trucul pe care nimeni nu ți-l spune