Părerea lui Marian Godină despre declaraţiile ministrului de interne Carmen Dan: „O doamnă extrem de timorată. Mi-a fost jenă“

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Poliţistul Marian Godină a postat pe Facebook un mesaj în care îşi spune părea despre declraţiile de presă făcute de ministrul de interne Carmen Dan.

Marian Godină a comentat într-o postare pe Facebook ce părere are despre declaraţiile ministrului de interne Carmen Dan referitoare la protestele de aseară, la incidente petrecute în Bucureşti, dar şi afirmaţiile despre persoane publice care ar fi promovat ieşitul în stradă.

Marian Godină a spus că îşi doreşte un ministrul de interne de care să fie mândru şi care să poată ţine liber un discurs fără să citească de pe foi. „Îmi doresc să trăiesc clipa în care voi fi mândru că sunt condus de un ministru de interne care îşi merită pe deplin funcţia pe care o ocupă. Să îl privesc cu admiraţie atunci când ţine un discurs, pe care să îl ţină fără să îl citească, să îl văd că acceptă întrebări din partea jurnaliştilor, cărora să le răspundă ferm şi concis. Un ministru care să nu fie încuiat nici de cea mai dificilă întrebare venită din partea celui mai iscusit jurnalist. Să îmi dea încredere şi să îmi pot spune în gând emoţionat: ăsta e un minstru de interne adevărat, care mă reprezintă“, a scris Marian Godină pe Facebook.

Marian Godină o descrie drept o doamnă timorată pe Carmen Dan. „Am vizionat declaraţia de presă a doamnei ministru de interne. Am văzut o doamnă extrem de timorată, citind cu mare dificultate de pe nişte foi şi dând foarte multe detalii tehnice care nu interesau pe nimeni. Ba mai mult, a nominalizat nişte persoane publice care promovează ieşitul în stradă, dorind parcă să ne arate vinovaţii pentru ce se întâmplă în ţară. Să accepte întrebări din partea jurnaliştilor?? Normal că a fugit imediat ce a terminat de vorbit, pardon, de citit. Cum să facă aşa ceva când nu ar fi avut răspunsurile scrise pe foaie? Mi-a fost jenă“, a mai scris Marian Godină pe Facebook.

CITEŞTE ŞI: Reacţiile jurnaliştilor nominalizaţi de ministrul de Interne pentru „implicarea şi susţinerea protestelor“: „Mi se pare o formă de intimidare şi chiar presiune“

Mai multe pentru tine:
Cine sunt, de fapt, Dragoș și Gheorghe Vîlcu, despre care se spune că finanțează din umbră Recorder și Hotnews
ElectroWeekend eMAG: Top 15 produse cele mai populare și testate de clienți, cu cele mai mari reduceri. Pune-ți electro oferta sub brad!
Sărbători fără fiul și fiica ei, stabiliți în Franța și în Dubai. Cum își alină Marina Almășan dorul: „Beau cafeaua dintr-o cană cu chipul lor”. Ce meserii au Victoraș și Marinuș?
Crăciun 2025: Cele mai bune jucării educative pentru copii – Cadouri care dezvoltă imaginația, inteligența și curiozitatea lor. Investește în viitor
Furia Ancăi Alexandrescu după ce a pierdut alegerile la Capitală. Cum vrea să se răzbune
Clarvăzătorul supranumit ”Nostradamus al zilelor noastre” face o profeție sumbră legată de Prințul William și Prințul Harry
Cadouri de Crăciun 2025 pentru ea – White Luxury Gifts: eleganță, stil, statement și surprize premium sub 100 €
Nu rata cele mai dulci cadouri pentru copii de Moș Nicolae și Crăciun 2025 – Pachete festive, reduceri eMAG și surprize sub 50 de lei
Top 10 brazi artificiali de Crăciun 2025 cu cele mai bune recenzii și extrareducere de până la 40% pe eMAG. Alege bradul perfect și profită de discounturi
eMAG MultiDeals 2025: Ghid complet pentru extra reduceri de până la 20% și cele mai populare 11 produse de cumpărat
De câți bani ai nevoie ca să trăiești decent în Spania. O româncă a spus cât a cheltuit în noiembrie: „O viață fără lipsuri”