Hamburgerii te împing la sinucidere. Cum este posibil acest lucru
0Cercetătorii de la Universitatea Las Palmas din Gran Canaria şi de la Universitatea Granada au realizat un studiu despre produsele fast-food, iar rezultatul a scos la iveală un efect neaşteptat al mâncării de acest fel.
Potrivit oamenilor de ştiinţă, persoanele care mănâncă frecvent produse fast-food sau dulciuri prelucrate industrial, precum prăjiturile sau gogoşile, riscă să ajungă la depresie. Studiul a fost realizat pe un grup de aproape 9.000 de persoane care au fost monitorizate timp de 6 luni de zile, iar la finalul testului riscul de a dezvolta depresie a crescut cu 51% la aceste persoane faţă de cei care mănâncă hrană sănătoasă. „Cu cât mănânci mai mult fast-food, cu atât riscut de depresie este mai mare“, a spus Almudena Sanchez-Villegas, autoarea studiului.
Explicaţia acestei concluzii este că anumiţi nutrienţi din mâncare previn sau tratează depresia. Printre acestea se numără complexul de vitamine B, omega 3 şi uleiul de măsline. Cum aceste elemente lipsesc din produsele fast-food, riscul de a dezvolta afecţiuni psihice creşte.
Intră în comunitatea Adevărul Life de pe Facebook. CLICK AICI