„Love for Sale”: o poveste emoționantă de dragoste, pe ritm de jazz. Ce promit protagoniștii Jazzy Jo și Petru Călinescu VIDEO

0
Publicat:

Luna iubirii vine cu o surpriză de excepție pentru iubitorii de teatru și...jazz. După premiera de anul trecut, care a cucerit inimile spectatorilor, „Love for Sale” va avea o nouă reprezentație, la Sala Luceafărul din București. 

Jazzy Jo și Petru Călinescu, protagoniștii „Love for Sale” FOTO AMTeatru

Spectacolul îmbină cu măiestrie teatrul, dansul și muzica jazz, într-o poveste emoționantă de dragoste. Protagoniștii, Jazzy Jo și Petru Călinescu, promit să răscolească emoțiile și să aducă o notă unicat pe scena românească.

„Love for Sale”, un musical original, creat și regizat de talentata Claudia Ciobanu, promite să cucerească inimile spectatorilor prin îmbinarea armonioasă a teatrului, dansului și muzicii jazz. Este un spectacol independent, produs de AMTeatru.

Claudia Ciobanu FOTO AMTeatru

„În Love for Sale, teatrul, dansul și muzica jazz se întâlnesc să spună povestea unui Ea și unui El care se întreabă cum e treaba cu dragostea asta, dacă pot construi ceva împreună din eșecurile de dinainte, dacă poate să fie altfel. E un jukebox musical, dacă vreți, cu piese cunoscute de jazz, ca perlele unui colier a cărui ață e scenariul. Cam asta e imaginea prin care l-aș descrie, nu mă pot abține să nu poetizez un pic”, spune scenarista și regizoarea piesei.

Jazzy Jo și Petru Călinescu, în rolurile principale

Protagoniștii aduc prospețime și multă pasiune în interpretarea lor. Jazzy Jo, cunoscută și ca Ioana Sihota, descrie spectacolul ca fiind „o înfiripare a iubirii în ciuda rațiunii și a trecutului”.

„Love for Sale e o poveste a rezilienței emoționale după o vârstă la care le-ai văzut și făcut aproape pe toate, a înfiripării iubirii în ciuda rațiunii și a trecutului. Love for Sale s-a născut la maturitatea realizatorilor lui, din experiența de viață a fiecăruia dintre noi, este inspirat în mare măsură de noi. Și atât de frumos scris de Claudia... veniți să vedeți cât de frumoasă poate să fie viața când NU renunți”, a povestit actrița.

Jazzy Jo FOTO AMTeatru

De asemenea, Petru Călinescu se declară încântat să fie parte dintr-o „dezbatare poetică despre dragoste în vremea Instagramului”.

„Love For Sale reprezintă pentru mine o adevărată bucurie, să mă aflu pe scenă interpretând piesele mele de suflet ca parte a unei dezbateri poetice despre dragoste în vremea Instagramului. Regizorul Claudia Ciobanu a avut grijă să nu ne țină prea mult în zona noastră de confort, iar asta ne-a prins foarte bine! A știut să scoată ce e mai bun din noi și să ne pună în valoare pe fiecare. Chiar nu știu care este bucuria mai mare pentru mine ca performer: să mă aflu pe scenă alături de atâția colegi talentați sau să mă uit în ochii celor din public și să văd că rezonează perfect cu ce transmitem noi de pe scenă!”, ne împărtășește protagonistul piesei.

Petru Călinescu FOTO AMTeatru

„Love for Sale” nu este un simplu spectacol, ci și o declarație despre frumusețea și puterea dragostei, întrețesută pe ritm de jazz. Piesa revine pe scena Sălii Luceafărul pe 5 martie, iar biletele sunt disponibile pe platforma bilete.ro.

Mai multe pentru tine:
Top of the Top Hervis Sport 2025/2026: Oferte iarnă, produse Top Seller și reduceri 20% de neratat
Crima pasională din Ploiești. Viața medicului Roxana Călin după ce a ucis-o pe soția amantului. S-a recăsătorit cu un bărbat din domeniul juridic și călătorește de la Monaco în toată lumea
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Nu trimite cadouri de sărbători înainte să vezi aceste șosete de Crăciun – modelele cele mai cool, oferte și idei care vor aduce zâmbete în familie
Nu rata cele mai dulci cadouri pentru copii de Moș Nicolae și Crăciun 2025 – Pachete festive, reduceri eMAG și surprize sub 50 de lei
Numerologia anului 2026 indică un an deosebit. Datele-cheie ale anului și predicțiile după ziua de naștere
Descoperire fantastică. Organul care produce aproape toată serotonina din corp. Nu e creierul. Din cauza asta ne îmbolnăvim de anxietate și depresie
Zi tristă la Casa Regală română! Fiicele Regelui Mihai s-au reunit în lacrimi și durere
ElectroWeekend eMAG: Top 15 produse cele mai populare și testate de clienți, cu cele mai mari reduceri. Pune-ți electro oferta sub brad!
Sărbători fără balonare, indigestie sau reflux: Top remedii naturale și cel mai puternic antioxidant românesc care-ți dau energie și digestie perfecte
eMAG MultiDeals 2025: Ghid complet pentru extra reduceri de până la 20% și cele mai populare 11 produse de cumpărat